Ettevõttest

Kristiine Aiakeskusest:

Ärinimi on Kristiine Aiakeskus. Juriidiliselt kuuluvad aiakeskusesse OÜ Kristiine Puukool. Alates 1.jaanuarist 2014 on Kristiine Puukool OÜ käibemaksukohuslane.

Asukoht ja parkimine:

Aiakeskus paikneb kõrvutiolevatel kinnistutel Linnu tee 39, Kännu t. 49A ja Kännu t. 53.  Avatud oleme aprillist oktoobrini iga päev 9-19, oktoobris 9-17. Aprillis avame pärast lume sulamist ja sooja ilma saabumist. Novembrist märtsini saab aiakeskusega ühendust telefoni, faksi või e-maili teel. Sissepääs aiakeskusesse on Kännu tänavalt.

Makseviisid:

Puukool müüb võõrasemasid, püsililli, roosiistikuid, maasika- ja vaarikataimi, puid ja põõsad, hekitaimi ja muid avamaa istikuid. Puukoolis on suuremate koguste puhul ja eritingimustel võimalus hinnas kaubelda.

Kinkekaardid:

Pakume ka kinkekaarte ostja poolt vabalt valitud summale.

Veidi ajalugu!

1925. aasta 18. mail ostis Sassi-Jaani talu peretütar Leena koos aednikust abikaasa Jüri Peetersoniga Tallinnas, Kristiine heinamaadel täpselt Linnu tee keskpaigas Kännu ja Tüve tänavate vahel hektari maad. Sellest sai Peetersoni pereaiand.

Algul kasvatati juurvilju, varsti ka puuvilju, marju ja lilli, tööd tehti hobuse abil. 60-ndatel aastatel võeti suund istikutele. Esimesed kasvuhooned ehitati 70-ndatel.

2000. aastal pandi alus puukoolile. Seetõttu jäi senine ärinimi Peetersoni Pereaiand liiga kitsaks.

Aiand on üle elanud 20.-30.-ndate aastate majanduskriisi, Hitleri müügikeelud, suure sõja surmateated, Stalini röövellikud tulumaksud, kolhoosiga hirmutamised, kommunismi ehitajate maakärped ja arenenud sotsialismi piirangud. Kõik need aastad on aiand olnud perekonna ainuvalduses, pidevalt tootnud ja kliente teenindanud.

2022. aastal täitub aiandil 97 aastat pidevat tegutsemist!